Новости

Игорь Янковский Украина

Игорь Янковский
Україна багата на талановитих, освічених людей. Наша країна має великий інноваційний потенціал. Саме розвиток через інновації може дати поштовх підйому економіки країни. Якщо такі контакти між носіями ідей, наукою, інноваторами та бізнесом не будуть налагоджені, то Україна залишиться сировинної, аграрною країною.

З мого досвіду можу сказати, що за кордоном часто вишиковується черга з потенційних інвесторів, щоб вкласти кошти в перспективні стартапи. А у нас величезна кількість потенційно успішних наукових розробок, винаходів, ідей залишається незатребуваними просто тому, що про них подробнее практично ніхто не знає.

Сьогодні є гостра необхідність спілкування між наукою, носіями ідей, представниками бізнесу та державою.
В Україні склалася ситуація, при якій бізнесмени — потенційні інвестори не мають можливості отримати в потрібному обсязі інформацію про розробки, інновації, стартапи, в які вони готові були б вкласти кошти.
Створення спеціального майданчика, де всі зацікавлені сторони зможуть контактувати, може вирішити цю проблему. Створення «Дому інновацій» — мій особистий внесок у розвиток України як інноваційного держави.

Як більшу частину часу проводить сучасна людина? Працює — багато і довго, щоб забезпечити гідне життя собі і своїм дітям. Природно, що при таких умовах часу на спілкування з дітьми залишається зовсім небагато, і передати їм інформацію про те, як жити в цьому світі, просто ніколи.

А що ж школа, чи готує вона дітей до виходу в самостійне життя? Система освіти в Україні, та й в усьому світі, побудована таким чином, що діти отримують масу інформації, яка ніколи їм в житті не знадобиться. Молоді люди, виходячи в самостійне життя, ніяк не можуть застосувати більшість шкільних знань на практиці.

Я не кажу, що від таких знань треба взагалі відмовлятися, але їх кількість потрібно скоротити, хоча б наполовину. А ось іншу половину повинні складати навички і знання, які будуть безпосередньо корисні їм у житті.

Як оформити кредит? Як спілкуватися з комунальними службами? Які податки необхідно платити? Що повинно кожній людині дати держава? Як надати першу допомогу? І багато іншого. Закінчуючи школу і стаючи дорослими, молоді люди ще років 10 витрачають на те, щоб просто навчитися жити. А чому? Тому що їх ніхто цього ніколи не вчив.

Думаю, що перехід на викладання в школі не теорії, а практичних кейсів — правильне і корисне рішення.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *