Новости

Лікування каналів зуба

Одна з основних цілей лікування зубів у https://nanoclinic.com.ua/ — це їх збереження. Як то кажуть, вставити зубний протез ніколи не пізно, а свій, природний зуб потрібно намагатися зберегти до тих пір, поки це хоч скільки-небудь раціонально.

Лікування каналовРазрушеніе зуба відбувається не одномоментно, а поступово. Це процес, розтягнутий на роки. При цьому людина до певного часу може не відчувати жодного дискомфорту. І тільки коли руйнівний процес дійде до середини зуба і викличе больові відчуття — відправиться до лікаря. Діагноз: запалення тканин пульпи.

Власне, порядку половина пацієнтів потребує проведення ендодонтії (обробці каналів одного або декількох зубів). Якщо зовні благополучний зуб докучає своєму господареві болем, то перед пломбуванням необхідно особливо ретельно очистити каріозну порожнину, щоб запобігти можливому запалення нерва в зубному каналі.

Відтягувати відвідування лікаря при пульпіті не потрібно. Минув час, коли ця процедура була дуже болючою і малоефективною (зуб все одно підлягав видаленню). Сучасні технології анестезії і премідікаціі роблять операцію безболісною. Крім того, проводиться саме ефективне лікування, з зупинених запального процесу. В результаті зуб вдається зберегти.

Що означає діагноз пульпіт?

Це процес запалення, що відбувається в пульпі — в каналах зуба. Часта причина його виникнення — глибокий, не вилікуваний вчасно карієс. Характерна риса пульпіту, що змушує пацієнтів звертатися до лікаря, це напади болю, що посилюються в нічний час. Біль при цьому також може приходити як реакція на механічне або температурне подразнення.

Як лікують?
Як лікують пульпітУдаляют пульпу з зубних каналів і ретельно пломбують. Також необхідність вторгнення в зубної канал може бути продиктована періодонтитом (це запальний процес, що вражає кісткову тканину біля верхньої частини коренів зуба). Характеризується різким болем, яка виникає «сама по собі», а не у відповідь на будь-які подразники.

Обстеження зубних каналів покладається також проводити при підготовці до протезування.
Термін служби «рідного» зуба після лікування безпосередньо залежить від якості пломбування каналів. Якщо, наприклад, коронку або протез можна змінити і при виникненні необхідності переробити, то недостатньо пролікований канал спричинить за собою втрату зуба.

Протипоказання лікування зубних каналів:

ураження перідонта;
неможливості відновлення зуба (наприклад, при його вертикальному переломі).
Етапи лікування пульпіту

Сучасне пломбування зубних каналів передбачає на вибір різні методи. Однак кожен з них не обходиться без застосування лікарем коффердама, який забезпечує досконалу стерильність і безпеку. А для контролю пломбування після того, як зубні канали проліковані, робиться рентгенівський знімок.
Типова схема лікування каналів кореневого зуба виглядає приблизно наступним чином:

Очищення каналів зуба
Розширення і формування каналів,
Пломбування.

Всі етапи супроводжуються анестезією.
Після очищення пульповой камери вона і канали наповнюються ліками. Після може бути проведена реставрація зуба (композит, керамічна накладка) або установка коронки.
Процедура пролечіванія і пломбування каналів з повним правом може порівнюватися з мікрохірургією. Адже операція проводиться на малій ділянці і при цьому — з поганим оглядом для лікаря, що вимагає від стоматолога ювелірної точності і високого професіоналізму.
Зате грамотно проведене ендодонтичне лікування (тобто лікування каналів зуба) допомагає зберегти, фактично врятувати навіть сильно зруйнований зуб, а також запобігає хворобам кісткових і м’яких тканин.
Лікування зубних каналів може проводитися як первинне, так і вторинне. Вторинне — при складному випадку ендодонтії або після невдалого першого втручання.

Етапи лечени пульпіту
Вивчивши стан зубних каналів, лікар повинен скласти план лікування і визначитися з вибором методів.
Для того, щоб дістатися до проблемного зубного каналу, лікаря потрібно розкрити пульпових камеру, розчистити «дорогу» для інструментів. Далі слід видалення пульпи і продуктів розпаду. Наступна стадія: встановлення довжини каналу і підготовка до його пломбування.
Справитися з цим завданням допомагає рентген або спеціальний прилад апекслокатор.

Після того, як пульпа видалена, організм уже не може самостійно боротися з мікроорганізмами в кишенях каналів. Тому, щоб уникнути нових запальних процесів важливо, щоб пустот не залишалося. Адже видалити всі мікрооргазізмиіз зубних каналів на 100% неможливо, зате можна не дати їм можливості викликати нові проблеми.

Тому грамотне пломбування зубного каналу — особливо відповідальний момент. Для пломбування застосовуються тверднуть матеріали (група цементів), нетвердеющіе (різні пасти) і тверді матеріали (це штифти). У наповнювача складні комплекс завдань. Він повинен одночасно блокувати зубної канал, бути міцним, і при цьому не викликати роздратування.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *