Новости

Забруднення повітря вихлопними газами

В останні роки все частіше стали з’являтися в пресі, в інтернеті повідомлення про шкоду для здоров’я вихлопних газів дизельного двигуна. Постараємося розібратися, чи так це. Чим шкідливі вихлопні гази дизеля для навколишнього середовища і особливо — для людини? Влияние выхлопных газов в Україні, детальніше на сайті http://portmone.name.

Дизпаливо в основному отримують з нафти. Двигуни багатьох болшегрузних автомобілів, автобусів, поїздів, морських і річкових суден, будівельні машини, сільськогосподарська техніка, багатьох легкових автомобілів обладнані дизельними двигунами.

Вихлопні гази дизеля складаються з 2-х основних частин: газів і сажі. Кожна з них, у свою чергу містить суміш різних токсичних хімічних речовин.

У дизельному двигуні займання палива відбувається в результаті стиснення, а не дії електричної іскри, як в бензиновому двигуні. Через це дизеля більш масивні і важкі, ніж бензинові двигуни. При цьому дизпаливо менш очищено, ніж бензин.

У вихлопних газах бензинових двигунів міститься менше твердих частинок, ніж у вихлопі дизеля, тому вони здаються чистіше. Однак у вихлопі бензинових двигунів теж міститься багато токсичних хімічних речовин, аналогічних змістом вихлопних газів дизелів, але в інших концентраціях.

Які ж токсини в вихлопних газах дизеля викликають найбільше занепокоєння?

Це перш за все оксиди азоту — діоксид азоту та оксид азоту, діоксид вуглецю, оксид вуглецю. Крім того діоксид сірки, альдегіди (формальдегід, ацетальдегід), різні частки вуглеводнів, в тому числі, поліциклічні ароматичні вуглеводні і чадний газ. А також сліди металевих з’єднань. Чим вище температура згоряння палива в дизельних двигунах, тим більше окислів азоту виділяється, причому концентрація їх вище, ніж у вихлопі бензинових двигунів.

Люди піддаються дії вихлопних газів дизельних двигунів в основному вдихаючи кіптява і гази на роботі, вдома, під час подорожей і т.д.

На роботі найбільшого впливу вихлопних газів дизелів схильні водії вантажівок, шахтарі, водії навантажувачів, залізничні та портові робітники, гаражні працівники, слюсарі, механіки.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *