Новости,  Политика

«Сутички і петарди»: у Києві пройшов марш геїв і лесбіянок

У центрі Києва вперше ЛГБТ-спільнота КиївПрайд-2017 провело в неділю «Марш рівності» він початку і до кінця. У минулому році радикали не дали геям і лесбіянкам пройти заявлений маршрут повністю. Цього року теж не обійшлося без сутичок, але численні правоохоронці, в тому числі і кінні, змогли забезпечити проведення гей-параду.

Спочатку, як передає кореспондент MKRU в Києві, Марш Рівності опинився під загрозою зриву. Противники 5-тисячним ходи ЛГБТ з числа українських націоналістів за ніч примудрилися заблокувати всі підходи до місця збору учасників ходи — Будинку вчителя (або Дому Центральної Ради) на вулиці Володимирській.

До 7 ранку націоналісти з декількох загальноукраїнських організацій зібрали значну натовп співчуваючих у Червоного корпусу Національного університету ім. Тараса Шевченка. На заклик радикалів відгукнулися також представники деяких суто християнських організацій.

Частина противників гей-маршу виставили охорону біля розтягнутих по маршруту ходи ЛГБТ транспарантів із закликами проти КиївПрайд.

Активістів, які мають намір все-таки подолати відстань від Будинку вчителя до площі Льва Толстого, вийшли охороняти від націоналістів майже шість тисяч поліцейських і національних гвардійців. На цій ділянці Володимирській за ланцюгом поліцейських були встановлені 6 рамок металошукачів, до кожної рамці вишикувалася черга з декількох сотень людей.

Радикали спробували прорвати оточення і дістатися до представників ЛГБТ. Їм протистояла колонна поліція. У цей момент хтось з націоналістів підірвав петарду, що призвело присутніх в деяке замішання. Однак поліція швидко впоралася і взяла противників маршу в кільце. При цьому самі учасники гей-параду змінили маршрут.

Також кілька націоналістів все ж змогли відловити одного з учасників маршу. У нього відібрали райдужний прапор ЛГБТ і спалили його. Поліція провела з цими громадянами профілактичну бесіду.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *